ZOO zahrady v okolí Třeboně

ZOOpark Na Hrádečku

Necelých 30 km od našeho ubytování Třeboňsko U Radnice najdete nově otevřený zoopark. Soukromá zoo zahrada chová nejrůznější zvířata jako lemury, pumy, velbloudy, lamy, klokany a spoustu dalších exotických zvířat.

Zajímavé jsou noční prohlídky zoo s průvodcem. Každý pátek (červenec, srpen): 20:30 - 22:00 hodin.

Pořádají různé akce a vzdělávací prohlídky pro děti a skupiny.

Horní Pěnu najdete nedaleko Jindřichova Hradce, kde můžete navštívit další zajímavosti.

 

Hluboká nad Vltavou ZOO Ohrada

Zoo Ohrada je zoologická zahrada nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, otevřená od roku 1939. Jde o malou zahradu specializující se na zvířata žijící v České republice, ale chová i množství cizokrajných druhů. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a zapojuje se do řady národních i mezinárodních programů.

V blízkosti ZOO najdete zámek Hluboká nad Vltavou, který doporučujeme navštívit.

Zoo Ohrada je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje a jejím symbolem je vydra říční.

Otevírací doba:

leden - únor  8:30 - 16:00
březen 8:30 - 17:00
duben - květen  8:30 - 18:00
červen - srpen  8:30 - 19:00
září 8:30 - 18:00
říjen 8:30 - 17:00
listopad - prosinec 8:30 - 16:00

Z historie ZOO Ohrady

Zoo Ohrada byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada, který již tou dobou nebyl využíván pro své původní účely. Slavnostně byla zahrada otevřena 1. května 1939 a ještě v témže roce se tam přišlo podívat přes 33 tisíc návštěvníků. Po druhé světové válce zoo i zámeček převzal stát, ale správci byly postupně různé organizace, jejichž činnost většinou souvisela s myslivostí a podmínky chovu zvířat nebyly uspokojivé. Návštěvnost se však už v 60. letech pohybovala kolem 150 tisíc lidí ročně.

Za posledního správce tohoto typu, Zemědělského muzea Praha, návštěvnost klesla až na polovinu a uvažovalo se dokonce o zrušení zoo. V roce 1971 zoo převzal Jihočeský kraj, pod jehož vedením ze zoo vznikla příspěvková organizace Zoologická zahrada Ohrada a osamostatnění jí přineslo výhody dalšího rozvoje. Chovná zařízení se modernizovala a zvýšil se počet chovaných druhů, s čímž rostl i počet zaměstnanců a stejně tak návštěvnost zoo.

V roce 1990 převzal zoo Ohrada jako zřizovatel Okresní úřad v Českých Budějovicích, podařilo se další rozšíření (v současnosti má zoo rozlohu 6 ha, z čeho je 1,8 ha přístupné veřejnosti) a po roce 2000 bylo přebudováno i potřebné provozní zázemí. V roce 2007 se expozice rozrostly o areál Český les, Jezevčí skály.

ZOO najdete pouhých 32 km od ubytování Třeboňsko Radnice


Zvětšit mapu

zdroj: wikipedia.org

Ubytování Třeboňsko - penzion U RadnicePenzion Třeboňsko - ubytování nedaleko TřeboněCyklisté vítání - penzion TřeboňskoPenzion U Radnice na FacebokuPensjonat U Hall
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Penzion u Radnice v Lomnici nad Lužnicí hodnocení