Výlety pro pěší

 

Naučná stezka Velký Lomnický

Naučná stezka Velký Lomnický měří celkem 6,5 km a má 15 stanovišť. 1. etapa byla zrealizována v roce 2001, tehdy měla 12 stanovišť a délku 5,4 km.
Její nevýhodou však bylo, že nevytvářela okruh a návštěvníci tak museli projít celou trasu tam i zpět, což částečně snižovalo její atraktivitu.

Na jaře roku 2005 došlo k vytvoření plánovaného okruhu a tím i prodloužení této stezky o 1 130 m a rozšíření o další 3 stanoviště.

více informací

 

Slepičí vršek - Lomnice nad Lužnicí

Najdete asi jen 4 km od našeho penzionu U Radnice. Je to přírodní památka na ploše cca 1.8 ha.
Přesyp vznikl koncem doby ledové či počátkem doby poledové navátím jemného písku západními větry z náplavů nedaleké řeky Lužnice.

S přesypem se můžete seznámit z cesty procházející jeho středem (podél obnažených písků). Vstup mimo tuto cestu je povolen pouze se souhlasem orgánů ochrany přírody.

více informací

 

Písečný přesyp u Vlkova - 14 km od penzionu

Písečný přesyp u Vlkova či Pískový přesyp u Vlkova je unikátní přírodní památka jižních Čech. Jedná se vátý písek s dunami a výskytem vzácných pískomilných rostlin.
Území je vyhlášeno od 21. května 1954 jako přírodní rezervace s rozlohou 0,8 ha.

více informací

 

Naučná stezka Okolo Světa

Stezka je dlouhá 12 km, a najdete na ní 16 zastávek s informačními cedulemi.
Je určená hlavně pro pěší, mohou sem ale i cyklisté. Ti však musejí dávat pozor právě na pěší turisty.

Celá stezka je vlastně okruhem kolem rybníka Svět. Informační cedule Vás budou dobře informovat o Třeboňsku a její přírodě, o historii a současnosti rybníkářství a lázeňství.
Větší část trasy vede po polních a lesních pěšinách. Cestou zpět se můžete zastavit na občerstvení a vykoupání na koupališti Ostende, doporučujeme navštívit i Schwarzenberskou hrobku, okolo které pojedete.

více informací

 

Naučná stezka Veselské pískovny

Vede po hrázích bývalých pískoven v okolí Veselý nad Lužnicí. Na trase dlouhé 7 kilometrů najdete 14 zastavení, s informačními tabulemi, z kterých se dozvíte zajímavostech z fauny a flory Veselska.

K pískovně neodmyslitelně patří chráněná lokalita Pískový přesyp u Vlkova, což je téměř hektar pouště s jedinečnou faunou a flórou.

Trasa je značena žlutou barvou.

 

Červené blato - národní přírodní rezervace a naučná stezka

Červené blato je stezka dlouhá 4 km se 6ti zastávkami pro pěší. Najdete ji, když se vydáte silnicí do Nových Hradů.
Zhruba v půli cesty mezi Třeboní a Novými Hrady najdete odbočku doleva, kde můžete i zaparkovat.

Cca 200 m od hlavní silnice vkročíte do jiného světa krásné přírody. Stezka je tvořena z dřevěných chodníčků a zčáti i lesního terénu, toto se bude líbit hlavně dětem.

více informací

 

Terčino údolí

Tereziino, zvané též Terčino, popř. Terezčino, údolí je anglický lesopark, leží asi 1 km jihozápadně od Nových Hradů v údolí říčky Stropnice v Novohradských horách.
Park dnes slouží zejména rekreačním účelům a je veřejnosti volně přístupný.

Parkem prochází naučná stezka, která seznamuje návštěvníky s historií parku i se všemi zajímavostmi, které se zde vyskytují. Vstup do chráněného území je z Údolí pod Novými Hrady poblíž odbočky silnice k Horní Stropnici.

více informací

 

Stezky Českou Kanadou

Jen pár kilometrů na východ od nás se rozprostírá krásná krajina zvaná Česká Kanada. Přesněji - rozkládá na pomezí jižních Čech a západní Moravy při jejich trojmezí s Dolními Rakousy, zhruba mezi Slavonicemi, Novou Bystřicí a Kunžakem.

Je fascinujícím místem pro milovníky přírody, historie a turistiky. Její malebné krajiny, zříceniny hradu a další zajímavosti nabízejí nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky.

projděte si stezky Českou Kanadou

 

Ubytování Třeboňsko

 

Rezervace ubytování Třeboňsko penzion U Radnice

 

Objednávky a informace o volných termínech:

 

 

728 064 166 - Silvie Pešoutová

 

 

 

 

Náměstí 5. května č.p. 7
Lomnice nad Lužnicí
GPS: 49.0823283N, 14.7186772E

 

Najdete nás přímo na malebném náměstíčku v Lomnici nad Lužnicí.

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion u Radnice v Lomnici nad Lužnicí hodnocení