ZOO zahrady v okolí Třeboně

 

 

Safari resort Hluboká u Borovan

Resort vznikl na jihu Čech poměrně nádávno, na velkých loukách a pozemcích o rozměrech 3200 m², na kterém majitelé chovají přes 230 zvířat (25 druhů) v jejich přirozeném přírodním prostředí. Jde o tato zvířata: jelen wapiti, jelen evropsky (lesní), daněk evropský (skvrnitý), muflon evropský, prase divoké.

Velkou zajímavostí je nabídka offroad jízdy upraveným autem mezi zvířaty, s odborným výkladem. Projížďku je nutné si rezervovat předem a doporučujeme ji pro větší děti. Projížďka trvá cca 1 hodinu.

Pro děti je připraveno velké "safařiště"

což je hřiště s nejrůznějšími aktivitami a zajímavými aktrakcemi - rychlá lanovka, pirátská loď, tobogán, prolézačky, houpačky, velká nafukocí trampolína a další prvky.

Parkování je umožněno při polní cestě a je zdarma. Hned vedle parkoviště je restaurace.

 

Safari najdete necelých 30 km od našeho ubytování U Radnice.


 

DŘEVĚNÉ ZOO V TŘEBONI

Od června 2020 je v Třeboni nová atrakce, která je určena rodinám s dětmi na adrese U Světa 333 (bývalá Plucarka, vedle městské pláže v Třeboni).

 


Zoopark ve Dvorci u Borovan

Tato menší soukromá zoo se specializujena chov vzácných druhů exotických zvířat (kočkovité šelmy, primáti, plazi, afričtí a asijští kopytníci). Prohlédnout si zde můžete skupinu lvů, které se daří pravidelně rozmnožovat, levharty, hrocha, šimpanze, paviány, želvy, pakoně, antilopy losí, přímorožce, watusi, africké ptactvo, kaloně a další africká zvířata.

Mimo specializaci chová Park exotických zvířat Dvorec šakaly, medvěda hnědého, medvídkovité šelmy a velké papoušky rodu ara. Čekají vás nové přírodní výběhy pro velké kočkovité šelmy či medvědinec, bezbariérové chodníky a odpočinková místa. Pro děti je velkým lákadlem i pohyb mezi domácími zvířaty přímo v jejich výběhu.

Prvenství v České republice drží park v odchovu lvů pustinných. Narodilo se zde již více než 30 mláďat. Některá jsou již ozdobou v tak vzdálených místech jako třeba v Johor ZOO v Malajsii. Dalším lákadlem jsou také tygři.

 

Pro děti jsou pořádány zábavné programy

V průběhu roku zde významné osobnosti křtí nové přírůstky, pro děti jsou pak pořádány zábavné programy. Park nabízí také možnost adopce zvířat. Součástí areálu je Hospůdka u krokodýla a dětské hřiště.

Každým rokem park připravuje nějakou novinku.

 

Penzion Třeboňsko U Radnice se nachází jen 29 km od ZOO Dvorec u Borovan.

 

 


ZOOpark Na Hrádečku

Necelých 30 km od našeho ubytování Třeboňsko U Radnice najdete tento menší rodinný zoopark. Soukromá zoo zahrada chová 8 druhů drápkatých opic, lemury, hyeny, lvy, pumy, kolekci 11 druhů "šípových žab", kotuly, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další... Momentálně je to přes 100 druhů zvířat.

Zajímavé jsou noční prohlídky zoo s komentovaným výkladem. Každý pátek (červenec, srpen): 20:30 - 22:00 hodin.

Pořádají různé akce a vzdělávací prohlídky pro děti a skupiny.

Uvnitř zoo najdete také občerstení v letní restauraci, pro děti je připraveno menší hřišťátko a zázemí.

Horní Pěnu najdete nedaleko Jindřichova Hradce, kde můžete navštívit další zajímavosti.

Více na www.zoonahradecku.cz

 


Hluboká nad Vltavou ZOO Ohrada

Zoo Ohrada je poměrně velká zoologická zahrada nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, otevřená od roku 1939. Jde o zahradu specializující se na zvířata žijící v České republice, ale chová i množství cizokrajných druhů. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a zapojuje se do řady národních i mezinárodních programů.

V blízkosti ZOO najdete zámek Hluboká nad Vltavou, který doporučujeme navštívit. Dále pak v Hluboké můžete navštívit další atrakce a zajímavosti, jejichž návštěva vám zabere téměř celý den. Doporučujeme např. relax sport park, kde si najde zábava jak pro malé děti, tak i pro dospěláky.

 

Z historie ZOO Ohrady

 

Zoo Ohrada byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada, který již tou dobou nebyl využíván pro své původní účely. Slavnostně byla zahrada otevřena 1. května 1939 a ještě v témže roce se tam přišlo podívat přes 33 tisíc návštěvníků. Po druhé světové válce zoo i zámeček převzal stát, ale správci byly postupně různé organizace, jejichž činnost většinou souvisela s myslivostí a podmínky chovu zvířat nebyly uspokojivé. Návštěvnost se však už v 60. letech pohybovala kolem 150 tisíc lidí ročně.

Za posledního správce tohoto typu, Zemědělského muzea Praha, návštěvnost klesla až na polovinu a uvažovalo se dokonce o zrušení zoo. V roce 1971 zoo převzal Jihočeský kraj, pod jehož vedením ze zoo vznikla příspěvková organizace Zoologická zahrada Ohrada a osamostatnění jí přineslo výhody dalšího rozvoje. Chovná zařízení se modernizovala a zvýšil se počet chovaných druhů, s čímž rostl i počet zaměstnanců a stejně tak návštěvnost zoo.

V roce 1990 převzal zoo Ohrada jako zřizovatel Okresní úřad v Českých Budějovicích, podařilo se další rozšíření (v současnosti má zoo rozlohu 6 ha, z čeho je 1,8 ha přístupné veřejnosti) a po roce 2000 bylo přebudováno i potřebné provozní zázemí. V roce 2007 se expozice rozrostly o areál Český les, Jezevčí skály.

ZOO najdete pouhých 32 km od ubytování Třeboňsko Radnice


Zvětšit mapu

zdroj: wikipedia.org

Ubytování Třeboňsko

 

Rezervace ubytování Třeboňsko penzion U Radnice

 

Objednávky a informace o volných termínech:

 

 

728 064 166 - Silvie Pešoutová

 

 

 

 

Náměstí 5. května č.p. 7
Lomnice nad Lužnicí
GPS: 49.0823283N, 14.7186772E

 

Najdete nás přímo na malebném náměstíčku v Lomnici nad Lužnicí.

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion u Radnice v Lomnici nad Lužnicí hodnocení