Ubytování nedaleko Veselí nad Lužnicí

Hledáte ubytování ve městě Veselí nad Lužnicí nebo v jeho okolí? Právě pro Vás máme připravený rodinný penzion, který se nachází trošku blíže k Třeboni a přesto jen 14 km od Veselí nad Lužnicí.

V našem penzionu najdete možná o něco klidnější ubytování v soukromí. Ubytování v blízkosti přírody, rybníků a cyklostezek.

V penzionu U Radnice Vás přivítáme rodinnou atmosférou, v útulných pokojích pro dva, tři i více osob. Nabízíme také ubytování pro handicapované osoby. Více informací o možnosti ubytování v pezionu >>

Město Veselí nad Lužnicí

První zmínky o Veselí pocházejí z roku 1259, nachází se na soutoku Lužnice a Nežárky a na okraji CHKO Třeboňsko.

Na náměstí upoutá pohled zajímavá budova původní renesanční radnice, jednoho z nejvýznamnějších historických celků města. Vedle radnice stojí měšťanský dům s fasádou, zdobenou typickými renesančními „psaníčky“. V tomto domě dnes sídlí Blatské muzeum Weisův dům.

Na dohled od města se rozkládá zajímavá přírodní lokalita Veselské pískovny, jako stvořená pro letní odpočinek, aktivní pohyb na zdravém vzduchu, koupání i opalování. Nelze pominout i naučnou stezku Veselské pískovny, seznamující návštěvníky na sedmikilometrovém okruhu se vznikem, využitím, flórou a faunou pískových jezer. V jedné z informačních tabulí získají návštěvníci poučení o 47 km dlouhém umělém kanálu - Zlaté stoce.

Zajímavosti a památky ve městě

Kostel Povýšení sv. Kříže

Kostel pochází již z roku 1259. Uvnitř najdete krásně provedené barokní oltáře jsou z let 1690 a 1740. Ve věži jsou čtyři zvony (Arvita, Kříž, Martínek a Marie). Nedělní mše svatá je sloužena v 9.30 hodin. Kostel je místem konání koncertů vážné hudby.

Blatské muzeum

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí je součástí Husitského muzea v Táboře. Prohlédnout si můžete expozici Z pokladů muzea představující uměleckohistorické sbírky z 16. - 19. století.
V pěti sálech jsou soustředěny předměty dokumentující tehdejší život v malém městě - cechovní malovýrobu, bytovou kulturu a vzdělanost, nechybí ani exponáty z církevního prostředí (barokní plastiky, malby, liturgické předměty a obleky) a ukázky zbraní z 19. století.

V okolí Veselí nad Lužnicí také najdete:

 • Věžní muzejíčko - hodinářská expozice v Soběslavi
 • Rožmberský hrad v Soběslavi
 • Kostel sv. Víta v Soběslavi
 • Gotický kostel sv. Petra a Pavla v Soběslavi

Pro cyklisty a turisty doporučujeme

Kulturní akce a zajímavosti

Z bohatého kalendáře sportovních, společenských a kulturních akcí v regionu doporučujeme alespoň některé:

 • Krajem rybníků – dálkový turistický pochod a cykloturistická jízda, poslední dubnová sobota
 • Veselský maraton - vodácký závod po třech řekách - poslední dubnová sobota
 • Jaro na Blatech – cykloturistická jízda po stopách jihočeského selského baroka, květen
 • Veselské slavnosti - 2. polovina června
 • Betonový muž a žena –  rekreační triatlon v oblasti Veselských pískoven - srpen
 • Vodácký Triatlon Pražské energetiky – navazuje na nejstarší triatlon na světě Eppies Grate Race v Kalifornii v Sacramentu - září
 • Krčínův labyrint –  cykloturistická akce s trasami od 10 do 125 kilometrů - září
 • Běh kolem Lužnice – první říjnová neděle

Zde najdete kulturní kalendář pro rok 2016:

 

Rezervujte si ubytování v našem penzionu U Radnice

 

AKCE V ČERVNU 2017

Proč si neprodloužit prázdniny právě teď? V červnu se na Třeboňsku konají zajímavé akce. Přímo u nás v Lomnici nad Lužnicí se bude konat tradiční pouť.

více

KULTURNÍ AKCE v roce 2017

Třeboňsko...to jsou cyklostezky, rybníky, koupání a ....skvělé kulturní akce. V roce 2017 se můžete opět těšit na tradiční akce, festivaly, trhy a také nové akce.

 

Zde si můžete prohlédnout kulturní přehled, který neustále aktualizujeme.

 

více

Festival Okolo Třeboně 2017

Festival Okolo Třeboně je multižánrovým hudebním festivalem, jedinečným na jihu Čech. V průběhu celého roku pořádá koncerty našich hudebních hvězd, které vám zpestří dovolenou na Třeboňsku.

 

Tradiční festival hudby všech směrů se uskuteční v termínu 28.6 - 2.7.2017. Dále pak bude pokračovat dalšími koncerty, na které se už nyní můžete těšit.

více

Penzion U Radnice

Telefon: 728 064 166

 

Přesná adresa:
Náměstí 5. května č.p. 7
Lomnice nad Lužnicí

Počasí Třeboňsko

 

Ubytování Třeboňsko - penzion U RadnicePenzion Třeboňsko - ubytování nedaleko TřeboněCyklisté vítání - penzion TřeboňskoPenzion U Radnice na FacebokuPensjonat U Hall
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Penzion u Radnice v Lomnici nad Lužnicí hodnocení