Ubytování nedaleko Veselí nad Lužnicí

Hledáte ubytování ve městě Veselí nad Lužnicí nebo v jeho okolí? Právě pro Vás máme připravený rodinný penzion, který se nachází trošku blíže k Třeboni a přesto jen 14 km od Veselí nad Lužnicí.

V našem penzionu najdete možná o něco klidnější ubytování v soukromí. Ubytování v blízkosti přírody, rybníků a cyklostezek.

V penzionu U Radnice Vás přivítáme rodinnou atmosférou, v útulných pokojích pro dva, tři i více osob. Nabízíme také ubytování pro handicapované osoby. Více informací o možnosti ubytování v pezionu >>

Město Veselí nad Lužnicí

První zmínky o Veselí pocházejí z roku 1259, nachází se na soutoku Lužnice a Nežárky a na okraji CHKO Třeboňsko.

Na náměstí upoutá pohled zajímavá budova původní renesanční radnice, jednoho z nejvýznamnějších historických celků města. Vedle radnice stojí měšťanský dům s fasádou, zdobenou typickými renesančními „psaníčky“. V tomto domě dnes sídlí Blatské muzeum Weisův dům.

Na dohled od města se rozkládá zajímavá přírodní lokalita Veselské pískovny, jako stvořená pro letní odpočinek, aktivní pohyb na zdravém vzduchu, koupání i opalování. Nelze pominout i naučnou stezku Veselské pískovny, seznamující návštěvníky na sedmikilometrovém okruhu se vznikem, využitím, flórou a faunou pískových jezer. V jedné z informačních tabulí získají návštěvníci poučení o 47 km dlouhém umělém kanálu - Zlaté stoce.

Zajímavosti a památky ve městě

Kostel Povýšení sv. Kříže

Kostel pochází již z roku 1259. Uvnitř najdete krásně provedené barokní oltáře jsou z let 1690 a 1740. Ve věži jsou čtyři zvony (Arvita, Kříž, Martínek a Marie). Nedělní mše svatá je sloužena v 9.30 hodin. Kostel je místem konání koncertů vážné hudby.

Blatské muzeum

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí je součástí Husitského muzea v Táboře. Prohlédnout si můžete expozici Z pokladů muzea představující uměleckohistorické sbírky z 16. - 19. století.
V pěti sálech jsou soustředěny předměty dokumentující tehdejší život v malém městě - cechovní malovýrobu, bytovou kulturu a vzdělanost, nechybí ani exponáty z církevního prostředí (barokní plastiky, malby, liturgické předměty a obleky) a ukázky zbraní z 19. století.

V okolí Veselí nad Lužnicí také najdete:

 • Věžní muzejíčko - hodinářská expozice v Soběslavi
 • Rožmberský hrad v Soběslavi
 • Kostel sv. Víta v Soběslavi
 • Gotický kostel sv. Petra a Pavla v Soběslavi

Pro cyklisty a turisty doporučujeme

Kulturní akce a zajímavosti

Z bohatého kalendáře sportovních, společenských a kulturních akcí v regionu doporučujeme alespoň některé:

 • Krajem rybníků – dálkový turistický pochod a cykloturistická jízda, poslední dubnová sobota
 • Veselský maraton - vodácký závod po třech řekách - poslední dubnová sobota
 • Jaro na Blatech – cykloturistická jízda po stopách jihočeského selského baroka, květen
 • Veselské slavnosti - 2. polovina června
 • Betonový muž a žena –  rekreační triatlon v oblasti Veselských pískoven - srpen
 • Vodácký Triatlon Pražské energetiky – navazuje na nejstarší triatlon na světě Eppies Grate Race v Kalifornii v Sacramentu - září
 • Krčínův labyrint –  cykloturistická akce s trasami od 10 do 125 kilometrů - září
 • Běh kolem Lužnice – první říjnová neděle

Zde najdete kulturní kalendář pro rok 2016:

 

Rezervujte si ubytování v našem penzionu U Radnice

 

Advent a Vánoce 2017 v Lomnici nad Lužnicí

Přijeďte si odpočinout na Třeboňsko, do městečka Lomnice nad Lužnicí nedaleko Třeboně, kde na Vás čeká bohatý adventní program.

3 Adventní neděle, 3 krásné koncerty v kostele sv. Václava.

více

Advent a Vánoce 2017 v Třeboni

Přijeďte si k nám užít dobu předvánoční, v Třeboni a okolí se konají nejrůznější koncerty, v této době doporučujeme také zimní Třeboňská Nocturna. Vyhřáté ubytování nedaleko Třeboně najdete v našem penzionu v Lomnici nad Lužnicí.

 

Zde se v této době předvánoční konají Adventní koncerty v termínech 3.12., 10.12., 17.12.2017 či Adventní trhy - 17.12.2017.

více

Dovolená v Třeboni v roce 2018

Přijeďte k nám strávit svou dovolenou - víkend či pár dní, vybírat můžete z volných termínů na příští léto.

 

Už známe termíny akcí na příští rok 2018!

více

Ubytování Třeboňsko U Radnice

Telefon: 728 064 166

 

Přesná adresa:
Náměstí 5. května č.p. 7
Lomnice nad Lužnicí

Počasí Třeboňsko

 

Ubytování Třeboňsko - penzion U RadnicePenzion Třeboňsko - ubytování nedaleko TřeboněCyklisté vítání - penzion TřeboňskoPenzion U Radnice na FacebokuPensjonat U Hall
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Penzion u Radnice v Lomnici nad Lužnicí hodnocení